Mbështetës të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Beleri, përfaqësues të Omonias, janë mbledhur për të protestuar para SPAK. Sot do të mbahet në GJKKO seanca e radhës për Belerin.

Në protestë janë edhe përfaqësuesit e PD lokale dega Himarë, përfaqësues të Partisë së Bashkimit për të Drejtat e Njeriut, Atje ka shkuar edhe ambasadorja greke në Shqipëri.

Më herët, përmes një mesazhi në rrjetet sociale Omonia iu bën thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestë.

“Himara më 14 maj zgjodhi kryetarin e Bashkisë. Çdo vendim ndryshe nga ai që do populli, është i papranueshëm. Koha që tallja të marrë fund”, thuhet në postimin e Omonias.

 

  • foto galeri

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: