“Ata ishin shumë më të fortë, fituam me meritë”. Me këto fjalë e nisi Luciano Spalletti konferencën e tij pas humbjen 1-0 përballë Spanjë, por tekniku “azzurr” nuk dorëzohet:

“Diferencën e bëri freskia, ne shpesh ishim vonë në mbylljen e aksioneve. Ishin nën nivelin e duhur. Spanja është një shembull për t’u marrë, një ekip që prej vitesh zhvillon një futboll fantastik”, u shpreh Spalletti duke u ndalur më pas te sfida e fundit, ajo kundër Kroacisë:

“Varet shumë se si do të shkojmë në atë ndeshje. Nëse nuk do të kemi zgjidhje se si do të luajmë topi bëhet më i vështirë”, u shpreh Spalletti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: