MALI I ZI

Mali i Zi ka marrë një masë lehtësuese për të rritur numrin e turistëve të huaj në vendin e tyre.

Nga 13 maji do të ketë teste PCR falas për të gjithë turistët që kanë kaluar pushimet në Mal të Zi dhe më pas kthehen në vendet e tyre.

Ndërkohë Mali i Zi ka lehtësuar edhe masat antiCovid brenda vendit duke hequr orën policore dhe ndalimin e qarkullimit ndërqytetas gjatë fundjavës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb