Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë tropikale “Eviniar” që goditi Filipinet gjatë fundjavës.

Për shkak të erërave të forta dhe shiut në jug të kryeqytetit të Filipineve, Manila, pati ndërprerje të energjisë elektrike, si dhe u mbyllën disa aeroporte dhe porte detare, shkruajnë mediat e huaja.

Ndërkohë që stuhia solli erëra deri në 130 kilometra në orë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: