Presidenti i Republikës Bajram Begaj përmes një postimi në rrjetin social “X” k reaguar pas ratifikimit të kërkesës së Suedisë për anëtarësimin në NATO nga Parlamenti hungarez.

Begaj i uroi mirëseardhjen Suedisë, si vendi i 32-të që i bashkohet aleancës më të madhe ushtarake në botë.

Ai shkroi se tani kjo aleancë është edhe më e bashkuar teksa forcon më tej vlerat e saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb