Deputeti i PD-së, Dashnor Sula kërkoi transparencë për ligjin për amnistinë penale.

Sula: Është e palogjikshme që të qëndrojë kjo gjë për amnistinë. Ne deputetët e Kuvendit nuk kemi mundësi tami që të paraqesim amendament. Rregullorja e ndalon. Pse s’i jep mundësi që ta rishoh Komisioni i Ligjeve. Ta kishit kuptuar ju zonja kryetare, do kishit ndërhyrë.

Nikolla:
Jeni gabim!
Sula: Unë jam gabim? Ligji duhet të kalojë te komisioni i ligjeve. Shumica e deputetëve këtu se dinë se çfarë shkruhet në ligjin për amnistinë. Se ça keni futur aty se dimë. Duhet transparencë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb