Duke komentuar sulmet e kreut të Partisë së Lirisë, Ilir Meta në drejtim të kreut të SPAK, Altin Dumani, gazetar Eni Ferhati tha në “Open” në News 24, se dosja CEZ-DIA po shkon drejt mbylljes.

Pjesë nga diskutimet:

Ferhati: Hetimi është zyrtar. Çështja CEZ-DIA është në limitet e afatit ku kësaj dosje do t’i jepet një drejtim, nëse do të ketë përgjegjësi penale për Metën apo të tjerë, të cilët gjatë hetimit mund të kenë rezultuar me probleme. Krahas Metës janë pyetur edhe një sërë personazhesh të tjerë, qoftë me pushtet politik aktualisht apo në të kaluarën për të zbuluar dyshimet që ka SPAK.
-Dosja shpejt do të mbyllet? Ka diçka të vërtetë?
Ferhati: Patjetër ka diçka të vërtetë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb