Presidenti francez Emmanuel Macron ka shprehur zemërimin për sulmet e fundit të Izraelit në Rafah.

“Këto operacione duhet të ndalen. Nuk ka zona të sigurta në Rafah për civilët palestinezë,” tha Macron në X.

Ushtria izraelite tha se kishte vrarë shefin e shtabit të Hamasit dhe një zyrtar tjetër. Prokurori i lartë ushtarak i Izraelit, megjithatë, e ka quajtur sulmin “shumë të rëndë” dhe tha se kishin nisur hetimet.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: