“Një tjetër qytetar amerikan ka mbetur i vrarë nga bombardimet ruse në Chernihiv”, kanë bërë me dije zyrtarë ukrainas dhe amerikanë.

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar rastin , ndërsa i shprehu ngushëllimet familjes, shkruan CNN.

Chernihiv ka qenë në qendër të sulmeve ruse që nga fillimi i pushtimit të Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: