SIDNEJ

Policia ka deklaruar se sulmi i sotëm në një qendër tregtare në Sindej nuk ka lidhje me terrorizmin. Autori i sulmit është një 40-vjeçar i cili është i njohur për policinë vendase.

“Nuk është një sulm terrorist. Dimë diçka rreth këtij personi por po presim të konfirmojmë identifikimin e tij,” tha inspektorja e policisë lokale Karen Webb. Ajo shtoi se policia nuk mendon se ai kishte një motiv ideologjik me fjalë të tjera, nuk ishte një sulm terrorist shkruan Bbc.

Ndërsa zëvendëskomisari Anthony Cooke saktësoi se gjashtë persona humbën jetën dhe se sulmuesi u vra nga një oficere policie.

“Ajo u përballë u përball me sulmuesin. Ky i fundit shkroi drejt saj duke i drejtuar thikën dhe oficerja e policisë e qëlloi menjëherë’-ka thënë Anthony Cooke.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: