Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar mbi ngjarjen tragjike në Deçan të Kosovës ku persona të maskuar kanë qëlluar mbi një autobus me nxënës. Me një reagim në Twitter, Basha ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave duke u shprehur i trishtuar mbi këtë ngjarje.

Ai shkruan se ka besim se autoritetet do bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër.

“Dhimbje dhe trishtim për ngjarjen e sotme në Deçan.Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Shërim të shpejtë nxënësit që po merr ndihmën mjekësore. Jam i sigurt se autoritetet do bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër”- shkruan ai.

Bashop

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: