Asnjë viktimë nuk është raportuar deri më tani pasi një ndërtesë në Lviv u godit më herët këtë mëngjes, tha kryebashkiaku i saj në një postim në Telegram, shkruan BBC.

Ndërtesa është identifikuar si një fabrikë për mirëmbajtjen e avionëve.

Kryebashkiaku Andriy Sadovyi tha se puna aktive në uzinë ishte ndalur më parë.

Ai shtoi se ekipet e shpëtimit janë aktualisht në vend.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: