Detaje të reja dalin në dritë në lidhje me sulmin kriminal ndaj Top Channel, ku persona ende të paidentifikuar qëlluan me armë zjarri drejt televizionit dhe për pasojë ndërroi jetë punonjësi i sigurisë.

Gazetari Igli Çelmeta raporton për BalkanWeb se grupi hetimor ka gjetur tre profile të sakta ADN-je.

Një prej tyre është gjetur te gëzhojat, ndërsa dy të tjerat në makinën e djegur ‘Range Rover’ që u përdor nga autorët e sulmit. Mësohet se brenda në makine është gjetur një fishek i pa plasur nga zjarri, pranë armëve që mendohet se janë përdorur për sulmin, me një shenje te pranueshme gishti, ndërsa grupi hetimor ka dyshime se i përket një personi me rrezikshmëri shumë të lartë shoqërore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: