SHBA

Taylor Swift ka publikuar këngën e saj të re “thanK you aIMee”, por nuk vonoi shumë që fansat te kuptonin se kënga dhe shkronjat e mëdha në titull ishin një referencë për Kim Kardashian, me të cilën Swift ka pasur një marrëdhënie të tensionuar që nga viti 2016.

Në këngë, Swift këndon për një bullizuese të shkollës së mesme, të cilën e quan Aimee, por që ia ka ndryshuar emrin, siç e përmend në tekst.

Në kopertinën e saj si personi i vitit 2023 në Time, Swift u thellua në detaje rreth rënies së saj pasi Kardashian zbuloi një pjesë të edituar të telefonatës së Swift me bashkëshortin e atëhershëm të Kardashian, Kanye West, i cili i kishte kërkuar leje Swift-it për ta përfshirë atë në këngën e tij “Famous”. Në editim, Swift dukej se i dha Kanye-s pëlqimin e saj; ajo më vonë tha se nuk e kishte dëgjuar plotësisht tekstin, në të cilin Kanye i referohet asaj si një “ku*vë” që ai “e bëri të famshme”.

“Kjo më çoi psikologjikisht në një vend ku nuk kam qenë kurrë më parë,” tha ajo për pasojat nga regjistrimi i zbuluar. “Unë u transferova në një vend të huaj. Unë mora një shtëpi me qira për një vit. Kisha frikë të merrja telefonata. Unë largova shumicën e njerëzve nga jeta ime, sepse nuk i besoja më askujt. Rashë me të vërtetë, shumë, shumë.”

Pas publikimit të artikullit të Time, TMZ raportoi se Kardashian nuk i kishte kërkuar asnjëherë falje Swift-it për rrjedhjen e informacionit, apo për vështirësitë me të cilat u përball më pas.

Pas publikimit të këngës, postimet e Kim Kardashian në rrjetet sociale janë të mbushura me komente që shkruajnë “thanK you aIMee”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb