Birra Korça, e cila njihet si birra lider e tregut vendas prej afro një shekull, birra e parë 100% shqiptare, vjen sërish me risi.

Linjat e prodhimit të Birrës Korça janë duke shpërndarë prodhimin në çdo pikë shitje në qytetet turistike.

Kudo vizitorët dhe vendasit kërkojnë të shijojnë Birra Korça, birrën 100-vjeçare shqiptare.

Shija dhe fama e Birrës Korça, birrës së parë shqiptare i ka kaluar tashmë kufijtë e Shqipërisë. Birra shekullore nuk është vetëm birra më e kërkuar në tregun vendas, por dhe jashtë tij.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: