Zvicra mori një pikë mbrëmë, në sfidën përballë Skocisë, kur goli i barazimit u realizua nga një super goditje me të majtën e Xherdan Shaqirit.
1 pikë që kënaq zviceranët, të cilët ngjiten në kuotën e 4 pikëve, duke lënë pas Skocinë me 1 pikë dhe Hungarinë me 0 pikë.

Nuk e fshehën gëzimin në fund të ndeshjes dy prej lojtarëve kryesorë të skuadrës, portieri i Interit Sommer dhe mbrojtësi Schar.
“Skocia luajti një ndeshje shumë të mirë, barazimi ishte rezultati më i drejtë në këtë ndeshje. Të dyja skuadrat duhet të kishin shumë fat që të merrnin 3 pikë në këtë sfidë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: