Pothuaj një çerek milionë njerëz u mblodhën në Londër për ti dhënë lamtumirën e fundit mbretëreshës Elizabeth II.

Sekretarja e kulturës Michelle Doneal theksoi se ‘’250 000 vetë pritën në radhë për të nderuar mbretëreshën’’.

Familja mbretërore do të mbaj dhe një javë tjetër homazh pas ceremonisë mortore të mbretëreshës, e cila u ndoq nga e gjithë bota.

Donelan shtoi se “britanikët e kanë cilësuar koston e pjesëmarrjes në ceremoninë mortore si para e shpenëzuar mirë“ edhe pse nuk dha detaje mbi këte shifër. Sipas sekretares së kulturës ‘’do të ishtë absurde nëqoftëse britanikët do të mendonin ndryshe për sovranen me sundimin më të gjatë’’.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb