Teatri privat “ Zonja e Bujtinës” do të çelë sezonin e ri artistik me shfaqjen “Njeriu i pyllit”.

Vepra Vepra “ Njeriu i pyllit” me autor dhe interpretim të Naun Shundi, ka premierën ditën e shtunë, 30 Mars 2024, ora 19:00.

Kjo monokomedi tragjike shtron probleme dhe pikëpyetje jo vetëm për Njeriun dhe shoqërinë njerëzore në përgjithësi, por edhe për çdo gjallesë që jeton në këtë glob.

Në të trajtohen probleme të bashkëjetesës dhe harmonisë ndërmjet të gjitha llojeve, problemeve të luftës njerëzore, probleme të jetës dhe të vdekjes.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Njoftimi i teatrit:

Teatri Privat “ Zonja e Bujtinës” nis sezonin e ri me shfaqjen “ Njeriu i pyllit”

Vepra “ Njeriu i pyllit” me autor dhe interpretim të Naun Shundi, ka premierën ditën e shtunë dt 30 Mars 2024 ora 19 00.
Dy fjalë për veprën “ Njeriu i pyllit”
Monokomedia tragjike shtron probleme dhe pikëpyetje jo vetëm për Njeriun dhe shoqërinë njerëzore në përgjithësi, por edhe për cdo gjallesë që jeton në këtë glob. Në të trajtohen probleme të bashkëjetesës dhe harmonisë ndërmjet të gjitha llojeve, problemeve të luftës njerëzore, probleme të jetës dhe të vdekjes.
Autor & Aktor Naun Shundi
Regjisor: Kristi Serani
Kostumet & Skenografia: Anila Zajmi Katanolli
Muzika: Endri Sina
As regjisor: Jurgen Dervishi
Mbështetur nga Bashkia Tiranë

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb