Për tre vjet, një teknik rrjeti nga Teksasi, SHBA, bëri fshehurazi tre punë me kohë të plotë, duke fituar 300,000 dollarë në vit.

Sipas një raportimi të “Business Insider”, 48-vjeçari amerikan dhe tekniku i rrjetit “Joseph” (kjo është nofka e tij), ishte duke punuar fshehurazi nga shtëpia e tij duke bërë tre punë nga viti 2020 e deri më sot.

Vetëm dy nga punëdhënësit e tij bënë një ulje të pagës këtë vjeshtë dhe më pas e pushuan nga puna, duke i dhënë një dëmshpërblim prej 46 mijë dollarësh, që “Joseph” t’i rikthehej jetës normale profesionale dhe private.

Megjithatë, pushimet nga puna nuk e bënë atë të shqetësohej për të ardhmen pasi ai kishte ende punën e tij të tretë.

“Është mirë që e kam ende këtë punë”, tha ai.

“Të gjithë kolegët dhe miqtë e mi thanë: “Na trego nëse keni nevojë për ndonjë gjë dhe unë u jam mirënjohës për këtë. Unë jam shumë mirë” .

Në të tria punët ka pasur sigurim punësimi, siç tregon për “Business Insider”.

Duke punuar tre punë me kohë të plotë gjatë tre viteve, “Joseph” vendosi mbi një milion dollarë në arkën e tij (rreth 316,000 dollarë në vit).

Ai përdori pjesën më të madhe të këtyre të ardhurave për të shlyer një hipotekë prej 118,000 dollarësh, për të lënë mënjanë paratë për pleqërinë dhe arsimimin e fëmijëve të tij.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb