Mediat e Kosovës raportojnë për një shpërthim në qytetin e Zveçanit, në veri të Kosovës.

Gazetarja e RTK-së, Edonë Podvorica në një lidhje direkte nga Zveçani, raportoi se në orët e mbrëmjes ka pasur një shpërthim.

Ajo tha se nuk dihet ky shpërthim ishte shkaktuar nga ndonjë shok bombë apo molotov.

Sidoqoftë, gazetarja konfirmoi se janë trupat e KFOR-it, drejt të cilave është hedhur ky mjet shpërthyes.

Gazetarja deklaron se një grup serbësh, janë duke provokuar vazhdimisht trupat e NATO-s edhe në orët e mbrëmjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb