Thellësia fokale është vlerësuar në 6.1 kilometra…

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në orën 11:14 të së dielës (23/6) me orën lokale në zonën detare të Kretës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 24 kilometra në jug-jugperëndim të Paleochora Chania, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 6.1 kilometra./Zougla/

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: