Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur pak para orës 4 të mëngjesit të së enjtes në Janinë.

Epiqendra e tërmetit ishte 15 kilometra në veri-veriperëndim të Aetomylitsa dhe thellësia fokale u vlerësua në 13.1 kilometra, sipas Institutit Gjeodinamik.

Pasuan edhe dy pasgoditje të tjera, ku i pari me magnitudë 3.3 Rihter dhe i dyti 3.7, i cili ndodhi me një epiqendër prej 25 km në perëndim jugperëndim të Krystallopigi Follorinë.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në Shqipëri.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: