“Javët e fundit është bërë e qartë se kryeministri Benjamin Netanyahu ka vendosur të kandidojë sërish për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme”.

Kështu shkruan “Times of Israel”, sipas së cilës kryeministri aktual izraelit “ka besim se marrëveshja e tij e propozuar për pengjet do t’i mbyllë gojën kritikëve, qoftë edhe brenda qeverisë, duke i ofruar atij një rrugë të qartë për rizgjedhje”.

“Tani po fillojmë të dëgjojmë deklarata të qarta prej tij për nevojën dramatike për të vazhduar udhëheqjen e vendit pas mbajtjes së zgjedhjeve të ardhshme”, – shkruan gazeta izraelite – kjo pavarësisht nga tragjedia e tmerrshme kombëtare dhe dështimet e turpshme të 7 tetorit”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: