Mbledhja e sotme e komisionit hetimor parlamentar për ndërhyrjen në sistemin TIMS, po shoqërohet me debate midis deputetëve të opozitës dhe mazhorancës. Shkak janë bërë pyetjet e deputetit socialist, Toni Gogu ndaj ekspertëve të pranishëm.

Kryetari i komisionit, Ervin Salianji kërkoi që ekspertët të mos trajtohen si dëshmitar. Më pas, deputetët socialistët kërkuan të mbyllet seanca, por Salianji refuzoi, duke theksuar se këtë e vendoste drejtuesi i komisionit.

“Nëse e mbyllni secili do të mbajë përgjegjësi penale. Nëse e trajtoni këtë sallë sikur e keni pronë tuajën do të bëjë kallëzim të menjëhershëm. Komisioni ka nisur me kuorum dhe nuk mbyllet këtu. Këtë duan shqiptarët që të ikni ju? Nëse doni t’i nxirrni gjoksin kriminalitetit, shkeljes së ligjit. Drejtohu me mirësjellje te kryetari i komisionit”, tha midis të tjerash Salianji.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb