Tirana në këtë kampionat, ka sulmin më të mirë me 49 gola, por deri tani ka mbrojtjen më të keqe të kampionatit dhe të dekadës.

Tirana është ekipi i parë që ka pësuar më shumë këtë kampionat, plot 46 gola. Një shifër alarmante. Bardheblutë janë sulmi më i mirë i kampionatit, me 49 gola të shënuar në 29 javë.

Gjithsesi, Tirana është shumë keq në mbrojtje, pasi ka 44 gola të pësuar në 29 javë, ose më shumë gola të pësuar edhe sesa vendi i fundit në kampionat, Kukësi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb