Ylli i dytë në fanellë në derbin përballë Milanit është ëndrra e çdo tifozi zikaltër, është një ëndërr edhe për një ish të famshëm si Calhanoglu: “Do të ishte çmenduri nëse fitojmë titullin kundër Milan. Do të jetë një ndeshje e fortë, shpresoj shumë që të jetë një ndeshje e bukur dhe korrekte. Shpresoj që edhe festimet të shkojnë qetësisht, personalisht do të jem i qetë”, u shpreh Calhanoglu duke u ndalur më pas tek e ardhmja:

Asllani Calhanoglu
Asllani Calhanoglu

“Të luaj për Gallatasarain? Kam shumë respekt për Gallatasarain, por ajo që ka ndodhur muajt e fundit me futbollin turk ka një imapkt negativ. Italia më pëlqen shumë, dëshiroj të jetoj këtu edhe pasi ta kem mbyllur me futbollin”, u shpreh regjisori i Interit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: