Një tërmet me madhësi 4.8 të shkallës Rihter ndodhi disa minuta para orës 5 të mëngjesit të së shtunës, 22 km në juglindje të Heraklion.

Banorët e ishullit u zgjuan të tronditur, pasi dridhja sizmike u ndje veçanërisht në ishull, me thellësinë e saj fokale që ndodhej në 4.5 km.

Në fakt, tërmeti u pasua nga katër tronditje të pasme, me madhësi 3 deri në 3.5 të shkallës Rihter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: