Teksa vijon prej disa orësh beteja me flakët në masivin pyjor të Pishëporo -Darezezë, një tjetër vatër zjarri është aktivizuar pranë kodrave me ullinj në vendin e quajtur Liqeni i Vadhizës në Fier.

Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe të konsiderueshme me ullinj, ndërsa rrezikohet edhe një ferme.

Shërbimet zjarrfikëse në vendngjarje për të vënë nën kontroll flakët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: