Vinicius për Top të Artë? Numri një i pankiës së Brazilit, Dorival Junior duket optimist.

“Kjo fushatë që ai Vincius kreu gjatë kësaj periudhe është ajo që do ta shkurtojë atë rrugë drejt Topit të Artë. Nga të gjithë lojtarët e përfshirë në dy kompeticionet Euro dhe Copa America, askush nuk kishte një vit me bilanc më të madh se Vini Jr. Mendoj se këto zgjedhje po ndodhin tashmë, nëse nuk ka ndodhur tashmë.

Mendoj se kjo vështirë se mund të ndryshohet nga një konkurs i vetëm, edhe nëse është konkursi që mbyll vitin dhe që ka një rëndësi të madhe në kontekst. Për gjithçka që Vinicius ka arritur tashmë gjatë kësaj periudhe, do të ishte një surprizë e madhe nëse fitimi i Topit të Artë nuk do të ndodhte” – tha ai.

(J.S/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb