Janë publikuar pamjet e shpëtimit të dy foshnjave që janë nxjerrë nga rrënojat e një tornadoje javën e kaluar në shtetin amerikan të Kentakit.

Foshnjat ishin futur nga gjyshja e tyre në një banjë për t’i mbrojtur nga era e rrotullueshme. Vaska u shqye nga shtëpia nga stuhia dhe u hodh në kopsht, ku punonjësit e shpëtimit gjetën fëmijët kryesisht të padëmtuar.

Foshnjat u ribashkuan me gjyshen e tyre, para se të dërgoheshin në spital.

Tornadot lanë të paktën 76 njerëz të vdekur në Kentaki javën e kaluar, duke shkatërruar qindra prona.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: