Një tragjedi shumë e madhe godet sërish botën e futbollit. Në mënyrë të papritur, në moshën 26 vjeçare ndërron jetë Matija Sarkic, portieri i Millëall dhe përfaqësueses së Malit të Zi.

Lajmi është bërë publik nga vetë klubi i Millwall me anë të një komunikate për mediat.

Aaa
Aaa

Sarkic luajti 33 ndeshje për Millwall, ndërsa erdhi nga Wolverhampton në gusht të 2023. Sarkic ishte pjesë edhe e përfaqësueses së Malit të Zi, madje ishte titullar në miqësoren e fundit kundër Belgjikës e fituar nga djajtë e kuq me rezultatin 2-0.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb