Një tërmet me magnitudë 3.6 ballë të shkallës Rihter është regjistruar në orën 18:02 pasditen e së hënës në zonën e Kretës.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ndodhet 21 kilometra në veriperëndim të Falasarnës, ndërsa thellësia fokale llogaritet në 14.4 kilometra.

Epiqendra ndodhet 21 kilometra në veriperëndim të Falasarnës

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: