Një humbje në derbi, për më tepër në atë formë, 5-1, nuk është e lehtë për t’u kaluar, lë shumë gjurmë, madje vendos në dyshim të fortë të ardhmen e trajnerit Stefano Piolit. Pavarësisht se stafi drejtues konfirmoi trajnerin në krye të Milanit, në rrjetet ka shpërthyer çështja “Pioli”. Tifozët kuqezi nuk e kanë pritur mirë këtë humbje përballë Inter, e pesta radhazi, duke i ndarë në dy pjesë, madje shumë pritej tyre kanë nisur një fushatë #pioliout.

Piol
Piol

E ardhmja e Piolit po kuotohet në këto momente edhe në kompanitë e basteve, ku një shkarkim i mundshëm i tij është ulur ndjeshëm. Pioli luan një pjesë të fatit të tij sot në mbrëmje teksa në “San Siro” presin Newcastle, një shans i artë për Piolin për të rifituar edhe një herë ambientin kuqezi, në të kundërt duhet realisht të shqetësohet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb