Eshtë “dollar” fjala më e klikuar në Google në Turqi, sipas statistikave të publikuara nga gjiganti i internetit.

Kulmi i kërkimit u regjistrua mes datave 12 dhe 18 gushtit, domethënë në ditët kur rënia e Lirës turke krahasuar me monedhat kryesore ndërkombëtare ishte shumë serioze, duke pasur frikë nga një goditje e vërtetë financiare.

Në vendin e dytë të kërkimit ekziston shprehja “pema familjare”, në dritën e një portali të ri shumë popullor prezantuar nga qeveria për kërkimet e paraardhësve të tyre, ndjekur nga Kampionati Botërore i futbollit në Rusi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: