Të paktën një person u vra dhe një duzinë u plagosën sot në Turqi gjatë incidenteve në periferi të zgjedhjeve komunale në Dijarbakır, qyteti kryesor kurd në Turqinë juglindore, tha ministria e shëndetësisë.

“Përleshjet shpërthyen mes dy grupeve gjatë zgjedhjeve të sotme, duke rezultuar në një të vdekur dhe dymbëdhjetë të plagosur”, tha një zyrtar për AFP, duke sqaruar se incidentet ndodhën në një fshat që ndodhet 30 kilometra larg Dijarbakirit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: