Në datën 21 dhjetor është caktuar seanca në Gjykatën Kushtetuese ku do shqyrtohet kërkesa për shkarkimin nga detyra e kryebashkiakut të Lushnjës, Fatos Tushe. Ky i fundit u arrestua për korrupsion me tenderin me vlerë 24 milionë lekë për rehabilitimin e kanaleve vaditës në Lushnjë.

Tushe ankimoi në Gjykatë Kushtetuese shkarkimin nga detyra. Ndonëse prej muajsh tashmë, ish-kryebashkiaku i Lushnjës është në qelitë e paraburgimi i akuzuar për korrupsion, ai vijon ta konsiderojë vetën të pafajshëm.

Madje ai i është drejtuar dyerve të Gjykatës Kushtetuese për të rimarrë mandatin e të zgjedhurit vendor. Kujtojmë se ai shkarkua në 6 korrik nga posti që mbante.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb