Një TikToker, videoja e së cilës tregon se ku mund të gjendet shtëpia e vërtetë e paraqitur në filmin hit “Saltburn”, tha se “nuk e kishte idenë” se pamjet e saj do të bëheshin virale.

Rhian Wiliams, një 47-vjeçare PR dhe konsulente marketingu në Mbretërinë e Bashkuar, i tha CNN se algoritmi i TikTok “shtoi karburant raketash” në postimet e saj rreth Drayton House, shtëpia madhështore që ofron mjedisin e pallatit për pjesën më të madhe të filmit të shkruar dhe drejtuar nga fituesi i çmimit Oscar, Emerald Fennell.

Këtë fundjavë, pronari i ndërtesës së lashtë në Northamptonshire, Anglia qendrore dha një intervistë për tabloidin britanik Mail të dielën, në të cilën ai tha se ishte detyruar të punësonte siguri shtesë pasi turma njerëzish ishin paraqitur për të bërë foto dhe filmuar. veten përballë saj. Fluksi i vizitorëve duket se është rezultat i dy videove të TikTok që Williams bëri dhe postoi në fillim të këtij viti.

Sltb 2023 Fg 00313217 Still546 R 3000
Sltb 2023 Fg 00313217 Still546 R 3000

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb