Pasi gazetat italianë dhe mediat në mbarë botën pretendonin se Papa Françesku ka përdorur gjuhë homofobike, vjen dhe reagimi nga Vatikani.

Papa Françesku, i cituar gjerësisht se kishte përdorur një fjalë shumë nënçmuese për të përshkruar komunitetin LGBT , nuk kishte ndërmend të përdorte gjuhë homofobike dhe i kërkon falje kujtdo që është ofenduar prej saj, tha Vatikani.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: