TIRANE

Prej më shumë se një javë në rrjet po qarkullon lajmi se Mc Kresha ka hequr dorë nga muzika.

Shkak është bërë një foto që këngëtari ka publikuar në rrjetet e tij sociale, në të cilën shfaqet krah hoxhës Fatmir Latifa, pas faljes së xhumasë në xhaminë e Shipolit Mitrovicë.

Megjithatë, “Prive” ka mësuar se ky informacion nuk është i vërtetë, sepse Mc Kresha nuk ka hequr dorë nga projektet muzikore për shkak të fesë.

Artisti po punon për të sjellë këngë të reja. Falja e xhumasë nuk është diçka e re për reperin, sepse prej vitesh ai është një besimtar i devotshëm.

Pavarësisht kësaj, Mc Kresha ka pranuar se pas disa vitesh aim und të largohet nga bota e muzikës, për t’i lënë vendin gjeneratave të reja. Kjo sepse profesioni që ai ushtron ka një datë skadence.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: