Sistemi rus i mbrojtjes ajrore rrëzoi disa objektiva ajrore mbi Belgorod dhe rajonin rreth këtij qyteti. Nga suli raportohet se nuk pati të vdekur apo të lënduar.

Guvernatori i rajonit të Belgorodit Vyacheslav Gladkov e shkroi këtë në Telegram.

“Sistemi ynë i mbrojtjes ajrore funksionoi mbi Belgorod, disa objektiva ajrore u rrëzuan. Sipas informacioneve paraprake, nuk ka pasur të lënduar apo të vdekur.”, tha ai. Ndërkohë, sulme janë raportuar dhe gjatë natës në Ukrainë, ndërsa forcat ushtarake ruse nuk kanë ndalur agresionin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: