Lufta në Ukrainën Lindore është kthyer në një betejë artilerie. Gjatë natës nga forcat ruse ka pasur granatime të rënda.

Jonathan Beale , ka raportuar nga vija e frontit situatën në Slovianks,. Ai ka treguar për BBC se fillimisht mendonin se zona ishte e sigurt pasi ishte një zonë e banuar.

Por në mesnatë nisën papritur shpërthimet të fuqishme nga trupat ruse, dhe më pas u strehuan në një bunker.

Linjat e energjisë ishin të ndërprera dhe kjo skenë ishte pothuajse në shumë qytete dhe qyteza në Donbas .

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb