Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka lajmëruar se më shumë se 1400 trupa ruse janë plagosur që nga e premtja e kaluar.

Megjithëse vlerësimet perëndimore për humbjet ruse ndryshojnë nga ato të Ukrainës, megjithatë kjo është një shenjë e kostos marramendëse njerëzore të luftës për Moskën.

Rusia nuk publikon numrat e viktimave apo humbjeve të pajisjeve.

Ukraina jep shifra, por e bën këtë gjë më rrallë. Në shkurt, Zelenskyy tha se 31 mijë trupa ishin vrarë në luftën ndaj Rusisë.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: