Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka nënshkruar 43 marrëveshje me vlerë pothuajse 750 milionë euro me prodhuesit polakë të armëve, tha kryeministri ukrainas Denys Shmyhal .

“749 milionë euro është vlera e kontratave të lidhura nga Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës me kompanitë polake të prodhimit të armëve. Janë lidhur 43 kontrata. Pjesa më e madhe e kësaj shume është paguar paraprakisht për prodhuesit polakë,” u tha Shmyhal gazetarëve në një konferencë për shtyp.

Në të njëjtën kohë, Shmyhal nuk specifikoi se për çfarë lloj armësh parashikoheshin në kontratat që ai përmendi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb