Ukraina thotë se ka shkatërruar luftanijen e fundit ruse të armatosur me raketa lundrimi që ishte vendosur në gadishullin e okupuar të Krimesë.

Ushtria e Ukrainës ka njoftuar se ka goditur anijen raketore ruse Tsiklon, shkruan skynews.

Ukrainasit raportuan se kanë kryer një sulm me rreze të gjatë, i cili ka shkatërruar anijen ruse të marinës minapastruese të dielën ndërsa njoftoi se i duhej më shumë kohë për të konfirmuar se çfarë tjetër ishte dëmtuar, shkrujanë mediat e huaja.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: