Deputeti i PD, Agron Shehaj ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me vendimin e ARRSH për pezullimin e  ndërtimit të lotit të parë të Unazës së Madhe. Shehaj e konsideron vendimin një manovër të ARRSH ndërsa kërkon nga prokuroria të nisë menjëherë hetimet.

“Vendimi i sotëm i ARRSH-se eshte nje manover mashtruese per te shpetuar hajdutet. Drejtori i ARRSH-se dhe i gjithe stafi drejtues duhet te pezullohen menjehere nga detyra dhe te merren nen hetim menjehere nga prokuroria.

Te gjitha dokumentat e tenderit dhe te projektit duhet te sekuestrohen menjehere qe te mos manipulohen dhe tjetersohen. Keto jane veprimet me minimale.

Hetimi duhet te perfshije edhe kompanite Edi Rama Invest dhe Erion Veliajn Invest qe jane autoret dhe perfituesit e kesaj megavjedhjeje.” -shkruan Shehaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb