Atalanta shkroi historinë brenda në “Anfield” duke mposhtur Liverpool me rezultatin e pastër 0-3, një sukses që i afron gjithnjë e më shumë me fazën gjysmëfinale të Europa League. Në vigjilje të ndeshjes së kthimit, Gian Piero Gasperini u pyet edhe një lidhje me zërat që e shohin atë në krye të Liverpool pas largimit të Jurgen Klopp:

“Sigurisht, lajme të tilla është kënaqësi t’i dëgjosh, por vëmendja ime është vetëm te sfida me Liverpool, nuk mund të shpërqendrohemi nga gjëra të tilla, duhet të mendojmë vetëm për ndeshjet e radhës”, u shpreh ndër të tjera Gasperini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb