Gjatë natës, sistemet ruse të mbrojtjes ajrore shkatërruan dhe kapën 5 raketa anti-anije Neptun dhe 29 dronë mbi Territorin Krasnodar. Sipas Ministrisë ruse të Mbrojtjes, raporton Tass, tre dronë u rrëzuan gjithashtu në rajonet e Belgorod, Voronezh dhe Tambov.

“Mbrëmë, përpjekje të shumta të regjimit të Kievit për të kryer sulme terroriste duke përdorur raketa anti-anije Neptun dhe mjete ajrore pa pilotë të tipit aeroplan kundër objektivave në territorin e Federatës Ruse. Ato u ndaluan në territorin e Territorit të Krasnodarit.”, thuhet në reagim.

Po ashtu 5 raketa kundër anijeve dhe 29 dronë të mbrojtjes ajrore ruse shkatërruan gjithashtu tre dronë në territorin e rajoneve Voronezh, Belgorod dhe Tambov.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: