Besiana Behluli, vajza e Shkurte Fejzës ka folur për marrëdhënien me nënën e saj. Në një intervistë në “Studio A” në ATV, ajo ka ndarë detaje të panjohura për publikun rreth këngëtares, përtej imazhit skenik. Besiana shprehet se ndryshe nga zonja e hekurt, në shtëpi Shkurte Fejza është krejt ndryshe.

Imazhi i saj në skenë dhe kënga që ka qenë mision, përputhen me atë zonjën e hekurt gjithmonë, vlerat që ajo ka përfaqësuar, por ë shtëpi pastaj si nënë është shumë e dashur, shumë e butë dhe ka një anë krejt tjetër nga skena. Nuk i ka shumë qejf lajkat, por s’mundem mos ta lavdëroj, ajo çka e bën edhe më.. është zemërgjerësia e saj, është njeriu më i mirë që unë njoh, është shumë e gjerë. Fal shumë dhe gjithmonë i arsyeton njerëzit. Edhe nëse e sulmojnë, edhe pse s’ndodh të thonë diçka të keqe, por ajo gjithmonë e ka me arsyetim, këtë pse e ka thënë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb