Pas vdekjes së dy foshnjave 5-muajsh,ka reaguar Shefi i Repartit të Pediatrisë në Spitalin Rajonal të Beratit,Vladimir Kumaraku.

Gazetarja Eneida Petova raporton për “Balkanweb” se Kumaraku deklaron se,të dy foshnjet binjakë mbërritën në Pediatrinë e Beratit pa shenja jete.

“Ata mbërritën me prindërit rreth orës 10:00 dhe pasi konstatova se ishin të vdekur,njoftova menjëherë policinë dhe morgun. I mbajtëm në repart deri në mbërritjen e policisë dhe më pas i çuam drejt morgut për të bërë analizat dhe autopsinë”-ka thënë Vladimir Kumaraku.

I tronditur në lidhje me ngjarjen dhe duke deklaruar se,foshnjat nuk kanë pasur probleme me shëndetin apo virozat së fundmi,Kumaraku deklaron se për të vdekja e foshnjave mbetet një mister.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb