Vëllai i Ramush Haradinajt, Daut Haradinaj është dorëhequr nga posti i deputetit vetëm pak javë pasi u zgjodh.

Daut Haradinaj thotë se do ia lirojë mandatin Shemsedin Dreshajt, pasi këtë vjeshtë ka zgjedhje dhe ai do të angazohet nëpër komuna në terren.

Ai thotë se AAK do të jetë shumë më e konsoliduar dhe përgatitur këtë vjeshtë.

 

STATUSI NGA DAUT HARADINAJ

Të nderuar qytetarë të Republikës së Kosovës, votues të AAK-së!

Dëshiroj të ju falënderoj për besimin e dhënë tash e sa mandate, besim të cilin jam munduar ta kryej me nder duke qenë zëri juaj në Kuvend.

Tash ne rrethanat e reja që jemi, do heqë dorë nga ky mandat për t’i krijuar hapësirë Prof.Dr Shemsedin Dreshajt të jetë deputet, dhe për të pasur mundësi kohore që të jem më prezent nëpër komunat tona edhe për faktin se do kemi zgjedhje në këtë vjeshtë. Po ma kërkon struktura angazhimin në terren dhe nuk dua t’a bëj punën në terren në dëm të mandatit të popullit.

Kolegëve të mi ju dëshiroj suksese në këtë legjislaturë.

Do jemi shumë më të konsoliduar dhe më të përgatitur këtë vjeshtë.

Fituesit të këtyre zgjedhjeve ju uroj suksese.

I juaji,

Daut Haradinaj

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb